Copyright by K.K. Sobek 2013
Dzień Patrona

7 grudnia 2013 roku obchodziliśmy w naszej Szkole kolejną rocznicę urodzin Patrona XV Liceum Ogólnokształcącego, profesora Wiktora Degi. 

W listopadzie wszyscy wychowawcy klas pierwszych zaprezentowali swoim wychowankom postać Profesora, jego osiągnięcia zawodowe i sukcesy ale przede wszystkim postawę życiową mającą znaczący wpływ na charakter i tradycję Szkoły. W kolejnych dniach wszyscy pierwszoklasiści wzięli udział w dwuetapowym konkursie wiedzy o patronie i historii szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się 7 osób z najwyższymi wynikami a laureatką konkursu została Anna Stemler z klasy I D1 nagrodzona przez panią K. Kiszkę w czasie spotkania opłatkowego. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zdobywczyni pierwszego miejsca. 

Obchody urodzin Patrona Szkoły zakończyła wizyta na grobie rodzinnym rodziny Degów, gdzie spoczywa prof. Wiktor Dega.  Delegacja uczniów z klas pierwszych wraz z księdzem Pawłem Nowakiem złożyła na grobie Patrona kwiaty oraz odczytała wiersz księdza Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi”.

Plan lekcji

Już wkrótce

Absolwenci - ankieta

Absolwencie XV LO
Prosimy wypełnij ankietę!

ANKIETA

Przekaż 1%

W ramach akcji „1% dla mojej szkoły” rodzice i sympatycy naszej szkoły mogą przekazać 1% kwoty swojego podatku
w rozliczeniu rocznym PIT.
patron_szkoly1 patron_szkoly2 patron_szkoly3